Register Now

Lost Password

Lost your password? Please enter your username and email address. You will receive a link to create a new password via email.

Cevap yazmak için Lütfen Giriş Yapın.

Şikayet Et

Bilimsel çalışmalara göre; çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonları sırasında hava nemlendiricilerin kullanımının işe yaradığını söylemek zordur. Bronşiolitli bebeklerin ve çocukların nefes borularında balgam ve spazm olmaktadır. Bu hastalarda nefes borularındaki spazmı giderici ilaçların yanı sıra; buhar tedavisi özellikle düşük gelirli ülkelerde halen yaygın olarak kullanılan kolay erişilebilir ve ucuz bir tedavidir. Buhar tedavisinin bronşiolitli hastalarda hava yolarındaki balgamın temizlenmesine yardımcı olabileceği düşünülmüştür. Ama bilimsel çalışmalarda bu hastalarda soğuk ya da sıcak buhar tedavisinin bir faydası olmadığını gösterilmiştir ve rutin kullanımı önerilmemektedir.

Kaynak :

Prof. Dr. Fazilet KARAKOÇ
Memorial Ataşehir Hastanesi5
Cevap: Makale: +22

 Önceki Soru

Sonraki Soru 

YASAL UYARI.

Bilgeuzman.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi sadece aydınlatma amaçlıdır. Sitemiz Konusunda uzmanların yerini almayı hedeflememektedir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.Gerçek bir Bilgi için Konusunda Uzman Kişiler ile yüzyüze gelinmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

  • Reklam Ver - Sponsor Ol :eMail : sponsor@bilgeuzman.com
  • Destek : destek@bilgeuzman.com

Facebook

Twitter