Register Now

Lost Password

Lost your password? Please enter your username and email address. You will receive a link to create a new password via email.

Cevap yazmak için Lütfen Giriş Yapın.

Şikayet Et

6-8 Ay bebek beslenmesi

Ek besinlere geçiş hem zor hem de çok heyecanlı bir dönem. Bu dönemde yapmanız gereken 3 şey:

- Ek besinlere geçişin temel kuralları konusunda mümkün olduğu kadar çok bilgilenmek
- Bebeğinizi tanımaya ve anlamaya çalışarak ondan gelen sinyalleri iyi okumak
- Bebeğinizin tercihlerine ve zamanlamasına saygı göstermek

6-8 ay arasında beslenmeyle ilgili bebeğinizi bekleyen çok ilginç birşey yok. Sindirim sistemi henüz yeterince gelişkin olmadığı için birçok yiyecek için henüz hazır değil. Yeni besinlerle tanışmaya başlamış olsa da bu dönemde esas gıdasını hala sütten almaktadır. 

6-8 ay bebek beslenmesi bir ömür sürecek beslenme yolculuğunun temellerinin atıldığı zamanlardır. Beslenmesi kadar, yemekle sağlıklı bir ilişki kurması da önemli. Sebze püresini bugün bitirmez ise gelişiminde hiçbir aksama olmaz, ama yemekle kurduğu ilişki yaşamı boyu etkili olacak ve bu ilişkinin temelleri bu dönemden itibaren atılmaya başlıyor.  Küçük gurmenizin yeterince anne sütü ya da devam sütü tükettiğinden emin olun. Gerekirse süt tüketimini arttırmak için verdiğiniz katı gıdada kesintiye gidin. Ya da öğünlerin arasını biraz açın.5
Cevap: Makale: +22

 Önceki Soru

Sonraki Soru 

YASAL UYARI.

Bilgeuzman.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi sadece aydınlatma amaçlıdır. Sitemiz Konusunda uzmanların yerini almayı hedeflememektedir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.Gerçek bir Bilgi için Konusunda Uzman Kişiler ile yüzyüze gelinmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

  • Reklam Ver - Sponsor Ol :eMail : sponsor@bilgeuzman.com
  • Destek : destek@bilgeuzman.com

Facebook

Twitter